بیمارستان پارس

برای اولین بار، جراحی موفقیت آمیز پیوند دست کاملاً قطع شده از ناحیه مچ دست در بیمارستان پارس انجام شد.

توسط: | برچسب ها: | دیدگاه ها: 7 | اسفند ۶ام, ۱۳۹۹

به گزارش روابط عمومی بیمارستان پارس، عمل جراحی پیوند دست قطع شده کشاورز 37 ساله، ساکن یکی از روستاهای املش که هنگام کار با داس دچار حادثه قطع شدن کامل از ناحیه مچ دست چپ شده بود، توسط دکتر بهزاد عباسقلی زاده و تیم جراحی پیوند دست بیمارستان پارس با موفقیت انجام شد .

دکتر بهزاد عباسقلی زاده، متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی دست و اعصاب محیطی در این خصوص گفت: با توجه به قطع کامل مچ دست بیمار، تیم جراحی توانست به مدت شش ساعت کار تیمی، پس از فیکس کردن شکستگی استخوان ها، ترمیم 33 تاندون اکستانسور و فلکسور، ترمیم شریانهای رادیال و اولنار، ترمیم اعصاب مدیان و اولنار و پنج ورید ناحیه مذکور، با بهره گیری از میکروسکوپ، عمل جراحی پیوند دست را با موفقیت انجام دهد.
وی اظهار داشت؛ خوشبختانه پس از انتقال بیمار به بخش مراقبت های ویژه و بخش ارتوپدی، پس از گذشت دو هفته، بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.

دکترعباسقلی زاده در ادامه افزود؛ بهترین زمان جهت انجام عمل پیوند دست و انگشت، شش ساعت اول بعد از آسیب می باشد که اصطلاحاً زمان طلایی گفته می شود و در مورد نحوء انتقال عضو قطع شده، بهتر است که عضو قطع شده را با سرم نرمال سالین شستشو داده و لای گاز یا شان استریل پیچیده و داخل محفظه بسته استریل مثل دستکش قرار داده و درب آن را بست و داخل محلول دارای سرم یا محلول دارای قطعات یخ غوطه ور نموده بطوریکه دمای داخل محلول صفر الی پنج درجه باشد.
لازم به ذکر است تیم بیهوشی دکتر سهراب بلالی و دکتر امیرعلی همتی و کادر تخصصی اتاق عمل بیمارستان پارس در انجام این جراحی موفقیت آمیز نقش به سزایی داشتند.

 

 

 

 

دیدگاه ها

7 دیدگاه در “برای اولین بار، جراحی موفقیت آمیز پیوند دست کاملاً قطع شده از ناحیه مچ دست در بیمارستان پارس انجام شد.

 1. esi.drummer

  دم همگی شما گرم بسیار بسیار خوب،عمل بسیار مشکل و دیدم که بیمار مچ خودشو بسته یعنی همه چیز ok شده انشاالله کشاورز به خوبی و خوشی زندگی با دستان خوب ادامه بده

  پاسخ

 2. نظرپور قندعلی

  سلام
  منم سالهاست که پنج تاانگشت دست چپ ام قطع آرزومه یروزی پیوند انجام بدم بتونم دوباره زندگی کنم

  پاسخ

 3. احمد ملایی

  سلام و خدا قوت به دکترا و پرستاران اون بیمارستان
  منم دست راستم قطع شده و بزرگ ترین آرزو من اینه که با یه پیوند دست بتونم به زندگی ادامه بدم خیلی سخته خدا برای کسی نخواهد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Unknown