فیزیوتراپی و بازتوانی قلب

  •     بهبود تهويه تنفسی
  •     افزايش عملكرد عضلات تنفسي
  •     بهبود استقامت در فعاليت‌هاي عمومي
  •     جلوگيري از تجمع ترشحات ريوي
  •     ‌بهبود سرفه
  •     ‌افزايش تحرك قفسه سينه
  •     تصحيح الگوي تنفس
  •     پيشگيري از آتلكتازي
  •     ‌اصلاح يا پيشگيري از تغيير شكل‌هاي وضعيتي

مجموعه روش‌هايي كه جهت كمك به پاكسازي راه‌هاي هوايي و افزايش عملكرد دستگاه تنفسی در ارتباط با بيماري‌های تنفسي انجام مي‌گيرد.بيماري‌هايي كه نياز به فيزيوتراپي تنفسي دارند عبارتند از:

تقریباً تمامی بیمارانی که به طور طبیعی قادر به تخلیه ترشحات ریوی نیستند مانند جراحي در ناحيه قفسه سينه، ضعف در عضلات سيستم تنفسي، بيماري‌هاي تنفسي مثل پنوموني يا ذات الريه، آمبولي ريه، آبسه ريه، برونشكتازي، آتلكتازي، برونشيت مزمن، آمفیزم و آسم.

فیزیوتراپی تنفسی در بیماران بستری در بخش‌های مراقبت ویژه مانند ICU جهت کوتاه کردن مدت اقامت بیماران در بیمارستان نقش کلیدی دارد.همچنین براي تمامي جراحي‌ها در ناحيه قفسه سينه، فيزيوتراپي ريه قبل و بعد از عمل جراحي توصيه شده ‌است.

الکتروتراپی به معنای کاربرد جریانهای الکتریکی برای درمان بیماریها و مشکلات سیستم اسکلتی ، عضلانی و عصبی است. در بیشتر بیماران مراجعه کننده به کلینیک های فیزیوتراپی ؛ الکتروتراپی به عنوان بخشی از درمان به کار گرفته می شود. مداخلات الکتروتراپی در بیماران مراجعه کننده به کلینیک های فیزیوتراپی دارای تنوع زیادی بوده و  هر کدام از جریانهای مورد استفاده در فیزیوتراپی دارای هدف درمانی خاصی میباشد. در الکتروتراپی انتخاب پارامترهای درمان بر اساس شرایط بیمار و مشاهدات بالینی فیزیوتراپیست صورت گرفته و این امر اهمیت فراوانی در تاثیربخشی اقدامات خواهد داشت. استفاده از تجهیزات الکتروتراپی و مدالیته ها  مناسب و باکیفیت تاثیر به سزائی در بهبود کیفیت خدمات فیزیوتراپی دارد که فیزیوتراپی و بازتوانی بیمارستان پارس از هر دو مهم در راستای خدمات بهینه به بیماران خویش بهره میبرد.

بخش فیزیوتراپی بیمارستان پارس با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآزموده ، مجهز به دستگاه هاي مدرن، در دو شیفت کاری صبح و عصر آماده ارائه خدمت به مراجعين محترم مي باشد.این بخش علاوه بر ارائه خدمات به بیماران سرپایی، به بیماران بستری در بخش های مختلف بیمارستان نیز خدمات تخصصی ارائه می نماید که این خدمات شامل مشاوره فیزیوتراپی و توانبخشی، فیزیوتراپی تنفسی و فیزیوتراپی اندام ها با هدف جلوگیری از عوارض جراحی و بستری، جلوگیری از عفونت ریه ها، افزایش ظرفیت و بهبود عملکرد تنفسی، جلوگیری از محدودیت حرکتی و بهبود دامنه حرکتی مفاصل می باشد.

Unknown