اسکوپی ها

بخش اسکوپی بیمارستان پارس، در فضایی آرام ؛با بهره گیری از جدیدترین دستگاه ها، همه روزه آماده ارائه خدمات به بیماران سرپایی و بستری میباشد. پزشکان فعال در این بخش عمدتا از پزشکان فوق تخصص گوارش و فوق تخصص ریه می باشند، که با همکاری متخصصین بیهوشی و پرستاران و تکنسین های باتجربه، پیچیده ترین عمل های مداخله ای (غیرجراحی) را در رشته های مربوطه انجام می دهند

امروزه اعمال جراحی آندوسکوپی در همه جنبه های تشخیصی و درمانی برای بیماری های مختلف و در مراکز پیشرفته جهان به طور گسترده ای صورت می گیرد. لازم به ذكر است كه بخش آندوسکوپی بیمارستان پارس با در اختیار داشتن مجهزترین دستگاه ها برای ارائه خدمات به بیماران قلبی که دارای مشکلات گوارشی و ریوی هستند آمادگی لازم را داشته و با توجه به مجهز بودن به سیستم مانیتورینگ پیشرفته و با همکاری تیم بیهوشی مجرب، امکان سرویس دهی به بیماران پرخطر قلبی را نیز داراست.

کولونوسکوپی به معاینه و بررسی داخل کولون و انجام اقدامات تشخیصی و درمانی با دستگاه کولونوسکوپ می گویند. کولونوسکوپی توسط یک پزشک مجرب انجام می شود و حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. در کولونوسکوپی پزشک از یک کولونوسکوپ ( ابزاری بلند، انعطاف پذیر و لوله ای با قطر حدود 1.2 اینچ ) استفاده می کند که تصاویری از داخل کولون نشان می دهد و به پزشک کمک می کند تا وجود موارد غیر عادی را بررسی کند. کولونوسکوپ از طریق مقعد وارد بدن می شود و تا قسمت انتهایی روده بزرگ ادامه پیدا می کند.

قبل از کولونوسکوپی اگر هر کدام از شرایط زیر را دارید حتما به پزشک اطلاع دهید:

  • حاملگی
  • بیماری های ریوی
  • بیماری های قلبی
  • آلرژی دارویی
  • دیابت

مشاهده عینی برونشها و جمع آوری نمونه ها برای آزمایش می باشد که توسط دستگاه درون بینی ریه (برونکوسکوپ)انجام می شود.

Unknown