آموزش همگانی2

چگونه خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهیم ؟

در این میان یکی از ورزش های کلیدی برای کنترل قند خون، انجام پیاده روی مستمر و مرتب است. بسیاری از طرفداران سلامت و همچنین برنامه ریزان تناسب اندام به این معتقدند که مردم برای رسیدن به اهداف سلامتی روزانه باید ۱۰ هزار قدم بردارند. این میزان حدود 8 کیلومتر است. انجام این میزان پیاده روی درروز از طریق چند راه بدست می آید و به مدیریت هر چه بهتر دیابت نوع ۲ و یا جلوگیری از ابتلا به آن کمک شایانی می کند.در پیاده روی لازم به فشار آوردن به اندام های هوازی یا عضلانی ندارید و با سرعت یک اندازه و بدون نوسان و شدت می توان پیاده روی خود را ادامه دهید

بهبودخلق و خو و جدایی از استرس: کنترل دیابت نوع ۲ خود می تواند راهی استرس زا و سختی باشد. در این میان انجام ورزش های تنفسی مانند پیاده روی با افزایش پخش شدن اندورفین که هورمون مرتبط با احساس خوشی است، حال خوب را افزایش می دهد و استرس را از بین می برد. علاوه بر این افراد مبتلا به دیابت بیشتر در معرض خطر ابتلا به ناراحتی و افسردگی هستند،جنب و جوش می تواند یک راه مناسب برای مراقبت از سلامت روحی این افراد باشد

خواب خوش :یکی از راه ها کنترل دیابت نوع دو تنظیم میزان خواب شبانه روزی است ، اگر شما میزان درستی خوابداشته باشید به راحتی می توانید از مشکلات دیابتی جلوگیری کنید.

کنترل قند خون بهتر: در مبتلایان به دیابت نوع ۲ قند خون بدن بیش از حد بالا می رود و ورزش هایی مانند پیادهروی بدن از قند خون به عنوان انرژی استفاده می کند درست مانند اتومبیلی که ازبنزین به عنوان سوخت استفاده می کند. ورزش منظم می تواند سطح هموگلوبینA۱Cرا نیز بهبود ببخشد و کنترل بهتر قند خون گردد.

doctor-checks-sugar-little-girl_94347-961

آنتی بیوتیک خوردن یا نخوردن مسئله این است!

شاید بگویید آنتی بیوتیک ها اگر کاری هم انجام ندهند، ضرری هم ندارند، پس چرا مصرف نکنیم؟ دراصل این طور نیست. آنتی بیوتیک ها بار اضافی به سیستم گوارشی، کبد و کلیه شما وارد می کنند. می توانند باکتری های مفید بدن را از بین ببرند و باعث بیماری شوند. ضمنا مقاومت باکتریایی با مصرف بی رویه و بی مورد آنتی بیوتیک ها به وجود می آید و باعث می شود باکتری ها به آنتی بیوتیک های موجود مقاوم شوند و دیگر آنتی بیوتیک ها اثری روی آنها نداشته باشد.

مشکلات گوارشی

بروز مشکلات گوارشی، مانند حالت تهوع، استفراغ، و اسهال یکی از رایج‌ترین شکایت های بیمارانی است که آنتی بیوتیک استفاده می کنند. شرایطی به نام اسهال مرتبط با آنتی بیوتیک وجود دارد و به بیماران ذکر می شود که به آن توجه داشته باشند. مصرف مایعات فراوان و پرهیز از غذاهای حاوی فیبر زیاد ممکن است به کنترل این شرایط تا زمان اتمام دوره مصرف دارو کمک کند.

Unknown